Složení našich produktů

Vaše bezpečnost je naší absolutní prioritou

Podívejte se na naši mezinárodní stránku v angličtině

Společnost L'Oréal je oddána kráse již více než 100 let.

Zavázali jsme se zajistit kvalitu, účinnost a bezpečnost našich kosmetických přípravků.

Protože víme, že vaše kosmetické rituály jsou pro vás důležité a jsou především otázkou důvěry, zavázali jsme se poskytnout vám odpovědi na otázky týkající se našich přípravků a jejich složení..

Náš závazek k bezpečnosti výrobkůb

Zavázali jsme se poskytovat kvalitní a bezpečné kosmetické přípravky všem našim spotřebitelům, zdravotníkům (lékařům, dermatologům) a kosmetickým profesionálům (kadeřníkům, kosmetičkám).

Abychom zajistili bezpečnost našich produktů, procházíme podrobným 4fázovým hodnotícím procesem, který začíná v nejranějších stádiích návrhu přípravku a pokračuje jeho uvedením na trh:

• Podrobná znalost surovin , které tvoří naše kosmetické přípravky
• Posouzení použití surovin v našich výrobcích
• Potvrzení tolerance přípravku prostřednictvím široké škály testů
• Průběžné sledování našich kosmetických přípravků po jejich uvedení na trh

Kvalita v srdci našich produktů

Kvalita je v srdci našich produktů od návrhů po získávání surovin, obaly, výrobu a distribuci.

V L´Oréalu se každý den snažíme dosáhnout průmyslové a provozní dokonalosti. Kvalita je v centru všeho, co děláme. Naším cílem je vždy poskytovat kosmetické přípravky, které odpovídají nejvyšším standardům kvality.

Ve všem, co děláme, jsme nároční a naše požadavky na kvalitu platí na všech úrovních: v každé naší pobočce, pro každou z našich značek a každý produkt, který vyrábíme. Naši zaměstnanci dodržují přísné interní normy, které mohou překračovat regulační požadavky.

Naším cílem je zajistit, aby naše výrobky dosahovaly nejvyšší možné kvality v každé fázi výroby. V průběhu výrobního cyklu podléhá každý výrobek zhruba 100 kontrolám kvality.

Zdraví a bezpečnost našich spotřebitelů byly pro L'Oréal vždy absolutní prioritou, stejně tak jako respekt ke zvířatům a jejich dobrým životním podmínkám.

Společnost L’Oréal žádné ze svých produktů ani žádné ze svých ingrediencí na zvířatech netestuje a již déle než 30 let je v čele vývoje alternativních metod testování.

L'Oréal vyvinul velmi přísný postup hodnocení bezpečnosti svých produktů podpořený oddělením výzkumu. Dávno předtím, že byla otázka testování na zvířatech aktuální ve společnosti a v oblasti legislativy, se L'Oréal zavázal využívat nové metody testování bezpečnosti, které nezahrnují testování na zvířatech.

Již od roku 1979 začala společnost L´Oréal vyvíjet modely rekonstruované lidské pokožky, aby mohla hodnotit bezpečnost pomocí metod in vitro a nebylo k tomu nutné využívat testů na zvířatech. Od té doby byla ve francouzském Lyonu a čínské Šanghaji otevřena produkční střediska Episkin, kde se modely rekonstruované lidské pokožky vyrábějí. Kromě modelů lidské pokožky má společnost L’Oréal širokou paletu nástrojů pro prediktivní hodnocení, pro nějž není třeba zvířata využívat. Jedná se například o molekulární modelování, expertní toxikologické hodnocení, speciální zobrazovací techniky a mnohé další.

L’Oréal je více než 30 let v čele vývoje alternativních metod testování

V roce 1989 skupina L'Oréal testování svých produktů na zvířatech zcela ukončila, tedy 14 let před tím, než to začalo být vyžadováno odpovídající legislativou. Dnes již L'Oréal netestuje své ingredience na zvířatech a netoleruje v tomto ohledu žádné výjimky.

Některé orgány ochrany veřejného zdraví se mohou nicméně rozhodnout provádět testy na zvířatech pro určité kosmetické produkty samy, jako je tomu dosud v případě Číny. L’Oréal je nejaktivnější společností, spolupracující již 10 let s příslušnými čínskými orgány a vědci, přičemž usiluje o oficiální uznání alternativních metod a o to, aby postupným vývojem předpisů týkajících se kosmetických výrobků bylo testování na zvířatech zcela ukončeno. Díky této snaze se v roce 2014 podařilo eliminovat testování na zvířatech u některých skupin produktů v Číně vyráběných a prodávaných, např. u šamponů, sprchových gelů nebo make-upu.

Zde najdete Odpovědi na vaše otázky

Uvědomujeme si, že vaše krása je především otázkou důvěry, a proto chceme zodpovědět veškeré vaše dotazy ohledně našich přípravků a jejich složení.